2017 m. sausio 31 d., antradienis

Kuo skiriasi civilizuotas sociumas ir sociumas kuriame dominuoja nevispročiai?   Šiandien pagrindinėje lietuvių visuomenės smegenų plovykloje DELFI perskaičiau įdomią naujieną "Anglijoje vos gimusią mergytę apatiniais pasmaugusi lietuvė gyvena laisvėje". 

   Šiame tekste buvo nuorodytas ir teismo sprendimas su motyvacija: 

  "Skelbdamas nuosprendį teisėjas Andrew Nicolas sakė: „Jūs buvote užvaldyta jūsų situacijos sukelto streso ir dalinio neigimo nėštumo metu būsenos. Gimdymo metu buvote ypatingo nerimo ir panikos, prilygstančios laikinam proto pusiausvyros pablogėjimui, būsenos“. G. Šuminaitei skirta 24 mėnesiai viešųjų darbų ir nurodyta, kad jai reikalinga reabilitacija. Buvo nurodyta, kad kaltinimas žmogžudyste būtų įtrauktas į duomenų bazę.".

   Tai labai normali praktika civilizuotose šalyse, nes šiame siaubingame nusikaltime yra ne viena auka - nekaltas kūdikėlis, bet taip pat ir jo motina. Čia atsižvelgiama į visas aplinkybes ir nusikaltusio asmens padėtį, tokiu būdu stengiamasi ištaisyti, o ne pabloginti žmonių socialinę būklę. Būtent todėl žmonės myli ir saugo savo valstybę. 

   O dabar įsivaizduokite jeigu Britų sociume dominuotų nevispročiai, kokia būtų reakcija? BBC, Independent, SUN ir kitos informacinės įmonės, pagrindinių naujienų tinkelyje sukeltų nesibaigiančia permanentinę įsteriją. Dėtų vargšo vaikučio ir jo motinos nuotraukas, dieną naktį raudotų dėl baisios padėties Britanijoje, reikalaujant KĄ NORS DARYTI. Įsterijos paskatinti Eltonas Džonas, Džeremis Klarksonas ir kiti šou verslo veidai degintų žvakutes ir darytų "selfi" su užrašais "Kada pagaliau uždrausime moteriškus triusikus,nes jais žudomi nekalti kūdikėliai". Tereza May pradėtų griežtai auklėti lordų rūmus, kad jeigu jie nepriims triusikų draudimo įstatymo, tuomet bus kalti dėl visų kitų vaikų žudynių Anglijoje. Borisas Džionsonas suburtų parlamentines komisijas tam, kad centralizuoti triusikų naudojimo kontrolę, suteikiant inspekciniams organams teisę be įspėjimo tikrinti visų Britanijos moterų apatinių būklę. Jeigu per reidus rastų tokius, kuriais yra įmanoma pasmaugti kūdikį, tuomet privalėtų nedelsiant konfiskuoti ir kūdikius ir triusikus. Konfiskuoti kūdikiai tuoj pat saugiai, už nustatytą kainą turi būti parduodami turtingiems, o nesaugius triusikus nedelsiant turėtų siųsti į rytų europos labdarynus. 

  Sakote kvailos sapalionės? Na tuomet apsižvalgykite po Lietuvos viešają erdvę, po vargšo vaikučio žuties ir atsakykite sau ar gyvenate civilizuotoje valstybėje? 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą