2010 m. vasario 28 d., sekmadienis

Zeitgeist

Primygtinai įtaigojamas aplinkinių žmonių, nutariau pasižiūrėti abi serijas „dokumentinio“ (geriau vadinti propagandinio) filmo „zeitgeist“.
Jau pati pradžia, kuri prifarširuota daugybės pigių ir įvairiose reklaminėse kompanijose nuvalkiotų įtaigos masėms technologijų, vos neprivertė išjungti šios banalybės, bet tam, kad susidaryti aiškų viso to filmo minties ir tikslinės siekiamybės vaizdą, priverčiau save jį pažiūrėti iki galo.
Nežinau, gal tiems kas negyveno CCCP‘re tas filmas ir atrodo esmingu paaiškinimu kaip išspręsti esamas bendrabūvio problemas, bet mums, gyvenusiems tame absurde, aišku kaip diena, kad tai yra tik bandymas reanimuoti bankrutavusią marksistinę materialistinę ideologiją, ją pateikiant naujame apvalkale. Ten dėstomas senas komunistines marksistines idėjas, gan apsukriai bandoma pateikti kaip „naujas“, įvelkant viską į „slaptos“ informacijos skelbimą ir „paslapčių“ atskleidimą, kas persisotinusiai, bet amžinai nepasitenkinančiai vartotojiškai visuomenei, yra būtinas masalas bandant prakišti kokį nors eilinį niekalą.
„Viskas kas naują, tai yra gerai pamiršta sena“. Tikiuosi, kad komunistinio gyvenimo „malonumų“, Lietuviai dar ne spėjo pamiršti.
Šiame filme vėl naudojamas senas sovietinis šūkis „Viską išspręs technologijos“. Technokratinis pasaulis, be finansų rinkos ir teisinės sistemos – utopija kurioje mes (Lietuviai) jau gyvenome. Ši utopija visiškai eliminuoją žmogų kaip individą, asmenybę ir vertybę. Sovietai nuo mokyklos laikų kalė savo valdomiems žmonėms, kad „Я это последняя буква в алфавите“, išvertus į Lietuvių kalbą - „aš“ tai paskutinė raidyno raidė (rusiška raidė Я (aš) yra pačiam Rusų raidyno gale).
Tai beveik nepridengtas bandymas atgaivinti naujos/senos politinės bendruomeninės sanklodos filosofinį pagrindą ir nevykusio komunistinio eksperimento agresyvi ir negudri propaganda, kuri sumanytojų manymu, turėtų paveikti labiausiai prasčiokiškas (liumpeiškas) žmonių grupes, bei sukelti revoliucines nuotaikas.
Tai, kad šis filmas yra materialistinės politinės sistemos propagandos sudedamoji dalis nurodo ir tai, kad filmui tyčia buvo suteikta persekiojamo ir draudžiamojo aureolė. Realybėje šis pigus, propagandinis, reklaminis niekalas yra išbarstytas visame pasaulyje ir milžiniškais kiekiais, po įvairius forumus ir tinklapius kaip nuodai. Žinant žmonių natūralų domėjimąsi viskuo kas yra draudžiama, tik taip galima pasiekti norimą masinį propagandinį efektą. Tai senas triukas.
Tam tikri žmonės, puikiai suvokė vieną pagrindinių principų politiniame bendruomeniniame gyvenime - „jei viena kartą įvyko revoliucija vardan to, kad pakeisti „seną“, „korumpuotą ir „netinkamą“ pasaulio valdymą, tai tos revoliucijos dabar kartosis pastoviai. Todėl kontroliuok jas ir naudokis jų vaisiais“.
Prisimenate posakį, kad „Revoliucijos daromos idealistų, o jų vaisiais naudojasi niekšai“, todėl šio propagandinio filmuko pabaigoje paaiškinama, ką propagandos paveiktasis turi daryti ir kur registruotis tam, kad tapti naujos sistemos sraigteliu. Pagal bendrą sumanymą, dabar tuntai nevykėlių ir šiaip gyvenimu nusivylusių idealistų, taps gerais ir beveik nemokamais įrankiais manipuliacijoms ir visuomenės nuomonės formavimui. Protingai manipuliuojant ir teikiant dozuotą informaciją, ta „idealistų“ visuma pati to nesuvokdama, ves viską link kritinės masės žmonių savivokoje. Tai toks savotiškas kontroliuojamas sprogimas tam, kad neišvengiama lavina nueitų ten kur jai numatyta.
p.s. Jei žiūrėsite šį filmą atkreipkite dėmesį į tai, kad jame yra minimumas informacijos, bet maksimumas propagandos ir įtaigos, masė besikeičiančių paveiksliukų tam, kad propaganda būtų įtaigesnė ir įtikinamesnė. Tai elementarus naujo produkto (politinio) reklaminis klipas. Manau tik visiški mulkiai gali pasiduoti tokiai propagandai, bet žiūrint į sparčiai makdonaldėjančią mūsų visuomene, nenustebsiu jei šis filmas paveiks daugelį.


Esavičius

1 komentaras:

  1. Galvojau,kad gal Tamsta ir apie filmą nors keletą minčių parašysit.O Tamstos rašinėlyje vien tik propaganda ,tik priešinga tai apie kurią rašot.("kiekvienas teisia pagal savo sugedimą").
    Pagarbiai,Victoras.

    AtsakytiPanaikinti